Skip to main content

DDM Praha 10 – Dům UM

Název firmy: DDM Praha 10 – Dům UM
Adresa: Golfová 10/910

www: dumum.cz

Otevírací doba: 

Pondělí 9:00 – 19:00
Úterý 9:00 – 19:00
Středa 9:00 – 19:00
Čtvrtek 9:00 – 19:00
Pátek 9:00 – 19:00
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno

Info:

Střediska Domu dětí a mládeže Praha 10 – Domu UM jsou určena pro zajištění podílu na organizaci volného čas dětí a mládeže. Mají působnost především pro oblast Prahy 10, 15, 22 a Petrovic. Naším posláním je rozvoj zájmového vzdělávání, pomoc při účelném trávení Vašeho volného času. DDM realizuje v rámci ŠVP systém zájmového vzdělávání, tak aby zabezpečil činnost ve všech oblastech, které mu umožňuje vyhláška o zájmovém vzdělávání.

V současnosti máme 4 pracovišťě: Strašnice – Vršovice, Hostivař – Petrovice, Uhříněves – Dubeč a táborou základnu Tři Studně.

Veškerou činnost Domu UM zabezpečují naši profesionální pedagogičtí pracovníci, externí odborníci a dobrovolní spolupracovníci.

Pod jejich vedením nabízíme pravidelnou zájmovou činnost ve více než 200 zájmových útvarech (kroužcích, oddílech, souborech s různým zaměřením činnosti) na jednotlivých pracovištích DDM Praha 10 – Domu UM ve Strašnicích, Hostivaři a Uhříněvsi.

Naše zájmové útvary realizují svou činnost ale i v tělocvičnách, klubovnách, na základních školách Hostýnská, Nad Vodovodem, Hornoměcholupská, Olešská, Starodubečská, Nad přehradou, Švehlova, U Roháčových kasáren, Vachkova, Kunratice, Praha-Petrovice, Bří. Jandusů a dal.

V rámci zájmové činnosti pořádáme i výukové a vzdělávací programy a kurzy (keramika, výtvarné činnosti, základy práce s počítačem a další).

Organizujeme i velké množství otevřených příležitostných akcí pro veřejnost – Dny dětí, Čarodějnice, Zahradní slavnosti, otevřené turnaje, přehlídky naší činnosti, výtvarná odpoledne a mnohé další.
Další činností DDM Praha 10 – Domu UM je pořádání a koordinace obvodních kol předmětových soutěží, ať již vyhlašovaných MŠMT či vlastních soutěží, stejně tak i organizace sportovních soutěží.

Velkou oblibu má zimní a letní táborová činnost v ČR i zahraničí a odborná specializovaná soustředění (lyžařská, vodácká, sportovní, turistická).
V tomto směru organizujeme také víkendové akce a příměstské tábory, ale i akce pro rodiče s dětmi.

Celoročně proto provozujeme táborovou základnu Tři Studně na Vysočině, kde je k dispozici 40 lůžek v pevné budově a 100 lůžek v chatkách. Na této táborové základně realizujeme tábory i akce se zájmovými útvary.

V našich otevřených klubech ve Strašnicích, Uhříněvsi, Hostivaři je zázemí i pro vlastní činnost neorganizované mládeže, kde jim poskytujeme volný prostor.

Chceme, aby Dům UM byl domečkem pro příjemné trávení a zpestření volného času nejen pro děti, mládež, ale i dospělé včetně seniorů,. Nejen pro zábavu, ale i pro poučení. Vždy však s úsměvem a dobrou náladou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *